EKİM 2013 AYIN KOORDİNATÖRÜ VEYSİ TURAN

(GELECEĞİMİZ GENÇLERİMİZ SPORLA BULUŞUYOR PROJESİ)

 

1976 Batman doğumlu olan Veysi TURAN, ilk,orta ve lise eğitimini Batman’da tamamladı. 17 yaşında Batman Petrol Spor’un profesyonel takımına alınan TURAN, burada fazla forma şansı bulamayınca Kırklareli Spor Kulübü’ne transfer oldu. Daha sonra sırasıyla Silopi Spor, Darıca Gençlerbirliği Spor, Marmaris Spor, Muğla Spor, Fethiye Spor, Karagücü Spor(Askeri Takım) ve Pendik Spor Kulüplerinde profesyonel futbol oynayan TURAN, 26 yaşında geçirdiği sakatlık yüzünden 1,5 sene spordan uzak kaldı. Bu süre içerisinde üniversite sınavına hazırlanan Veysi TURAN, özel yetenek sınavı ile öğrenci alan Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu kazandı. 2006 yılı Haziran’ında antrenörlük bölüm 2.si olarak mezun oldu.

Uzun yıllar İstanbul’da ikamet eden Veysi TURAN, yönetici olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Küçükçekmece Spor Eğitim Merkezinde 3 dönem çalıştı. Antrenör olarak ise Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinde Özel Grup antrenörü, İstanbul İl Gençlik Spor Müdürlüğü’nde antrenör, Fenerbahçe ve Galatasaray futbol okullarında baş antrenör olarak görev yaptı. Ayrıca İstanbul’da değişik amatör takımlarda şampiyonluklar elde etti.

Batman’a döndükten sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Batman Futbol Okulu Bölge sorumlusu, Türkiye Futbol Federasyonu Eğitim Projesi Koordinatörü ve çeşitli okullarda ek ders karşılığı Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptı.

Veysi TURAN futbolda UEFA B Antrenörlük Diplomasına, Yüzme’de 1.kademe, Masa Tenisi’nde 1.kademe, Fitness’ta 1.kademe antrenörlük belgesine ayrıca Engelliler Spor Uzmanlığı sertifikası, Masörlük ve İzci Liderliği belgesine de sahiptir.

Veysi TURAN halen Batman’da Batman Petrol Spor Kulübü Genç Gelişim Ligi (Akademi Ligi) U16 ve U17 yaş grubu antrenörü olarak görev yapmaktadır.

 

SODES PROJELER - SODES AÇILIR MENÜ