HASANKEYF’TEN 70 KİŞİ ÇANAKKALE GEZİSİNE KATILDI

HASANKEYF’TEN 70 KİŞİ ÇANAKKALE GEZİSİNE KATILDI

Hasankeyf Kaymakamlığıncadüzenlenen ve uygulamaya başlanılan; Çanakkale ruhunun idrak edilerek, tarih bilincine sahip bireyler yetiştirmek ve insanlar arasında kardeşlik duygularını pekiştirmek amacıyla SODES Programı kapsamında gerçekleştirilen proje başarı ile sonuçlandı.

Hayata geçirilen projede; öğrencilerimize ve gençlerimize dağıtılan “Çanakkale’de Ölüme Koşanlar” adlı kitaptan yapılan sınavda başarılı olan 51 öğrenci, 15 genç ve yetişkin ve 4 öğretmen 70 kişi 2 gece 3 gün süren İstanbul ve Çanakkale gezisini tamamladılar.

3 Haziran’da Hasankeyf’ten ayrılan gezi ekibi uçakla İstanbul’a indikten sonra buradan otobüslerle Çanakkale’ye geçip bir gece Eceabat’ta konakladılar. Çanakkale’de rehber eşliğinde Kilitbahir kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası, Ertuğrul tabyası, Seddülbahir, Yahya çavuş şehitliği, Kaba tepe müzesi, Sargı yeri şehitliği, Alçı tepe, 57. Alay Şehitliği, Kitabeler, Conkbayırı ve Şehitlik Abidesi ziyaret edilerek aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle yâd ettiler.

 Çanakkale gezisinden sonra 4 Haziran’da İstanbul’a geçerek Sultan Ahmet Camisi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Müzesi ve diğer tarihi mekânları ziyaret eden Hasankeyfli öğrenci, genç ve yetişkinlerden oluşan 70 kişilik gurup, son olarak muhteşem bir boğaz turu ile heyecanlı, eğlenceli ve bilgilendirici gezi programını tamamlayarak 5 Haziran 2013 tarihinde uçak ile İstanbul’dan İlimize dönüş yaptılar.

 

SODES PROJELER - SODES AÇILIR MENÜ